Alena Čermáková

Pravda (2002) - Brnknutie na city a zmysly

Alena Čermáková je známa ako režisérka dokumentárnych filmov, najznámejší je jej film o hlasovom pedagógovi Františkovi Tugendliebovi, po ktorom vlastne zdedila aj remeslo.

Hoci ako speváčka vystupovala už v devätnástich, sólový album jej vyšiel až v súčasnosti. Slová trinástich citlivých pesničiek napísali na striedačku Stanislav Bellan, Peter Uličný a Scarlett Čanakyová (autorka scenáru k filmu Kruté radosti), o hudbu a aranžmány sa postaral Čermákovej manžel Ivan.

Pri nahrávaní tohto sympatického albumu sa v štúdiu vystriedali mnohí známi hudobníci – Gabo Jonáš (klávesové nástroje), Juraj Griglák (basgitara), Juraj Bartoš (trúbka), Matúš Jakabčic (gitara), Erich Boboš Procházka (ústna harmonika), Radovan Tariška (saxofón, klarinet) a mnohí ďalší.

Výsledok je viac ako príjemný. Alena Čermáková sa zhostila interpretácie výborne, do ničoho sa násilne neštylizuje a dokáže si podmaniť poslucháča a brnknúť mu na city. S najväčšou pravdepodobnosťou tieto šansónové piesne nebudú vyhrávať v hitparádach komerčných rádií, album si však určite nájde cestu ku každému, kto sa rád zamyslí.