Alena Čermáková

Vyberte si Váš štýl

Pop

Blues rock

Jazz

Rock

Blues

Swing

Country

Šansón

Folk

Muzikál

Hodiny popového spevu

Pripravený začať svoju spevácku cestu?

Ako sa stať dobrým spevákom či dobrou speváčkou?

Ako docieliť, aby prejav interpreta bol tak presvedčivý, že nikoho ani nenapadne pochybovať o tom, že ide o umenie?

Správnou a prirodzenou technikou popového spevu!

Na popový spev ku svojmu učiteľovi Františkovi Tugendliebovi som začala chodiť ako 17 ročné dievča. Technika ma očarila a spievala som si hlasové cvičenia každý deň. Po čase som zistila, že sa mi hlas vôbec neunavoval a pri menšej námahe som vyspievala viac, vyššie, dlhšie tóny.

Keď som potom spievala v kapelách, pre indispozíciu som nemusela vynechať ani jedno účinkovanie. Doteraz ma táto technika drží vo vynikajúcej kondícii a s pribúdajúcim vekom sa mi prehlbujú prirodzeným starnutím hĺbky, kým výšky nestrácajú na svojom lesku, sile a kráse. Táto technika je jedinečná. Udržiava mi hlasovú kondíciu vo vynikajúcej forme.

Prihláste sa na hodiny spevu ešte dnes!

Objavte potenciál svojho hlasu!

Hodinami popového spevu u mňa si zlepšíte viaceré atribúty Vášho speváckeho prejavu:

Výraz

Dych

Jasnosť hlasu

Intonácia

Hodiny popového spevu vyučujem už viac ako 30 rokov (od roku 1990). V súčasnosti vyučujem osobne aj online (cez službu zoom). Slovenská verejnosť ma spoznala ako hlasovú pedagogičku najmä vďaka účinkovaniu v hudobnom projekte Slovensko hľadá SuperStar I, II a Môj najmilší hit.

Všetky cvičenia predspievavam žiakom, aby mali predstavu o farbe, sile a napätí tónu. Používam aj mnohé vynikajúce cvičenia svetových škôl (Seth Riggs, Cheryl Porter). Cvičenia potom zapájame do spievania piesní, ktoré si môžu žiaci vyberať podľa vlastného zamerania sa na hudobný štýl.

Technika popového spevu Vám prinesie aj:

Menšiu námahu

Kondíciu hlasiviek

Terapeutické benefity

Zväčšenie rozsahu hlasu

Za roky pôsobenia som mala tú česť viesť cestou spevu veľa zaujímavých ľudí: 

Bibiana Ondrejková, Andrea Karnasová, Gabika Škrabáková, Petra Vajdová, Ivana Kuxová, Zora Kolínska, Katarína Hasprová, Lenka Machciníková, Veronika Strapková, Miro Noga, Juraj Bača, Janka Daňová, Samuel Hošek, Juraj Marikovič, Miro Jaroš, Tomáš Bezdeda, Jana Fardová, Jana Kirschner, Zuzana Smatanová, Daniel Salontay, Andrea Zimányiová, Shina, Ďuďo z Hexu, Štefan Chrappa, Sima Magušinová, Adam Pavlovčín, ALYA – Angelika Kollmannová, Michal Kovačič, Lucia Siposová, Michal Candrák…

Teoretické a praktické poznatky, ako správne ovládať hlas, sú výsledkom dlhodobej praktickej, teoretickej a pedagogickej činnosti Františka Tugendlieba a nás, ktorí sme jeho priamymi žiakmi. Jeho žiakmi boli aj mnohí slovenskí a českí interpreti pop music.

Hodiny spevu vyučujem online alebo naživo v obci Láb pri Malackách.

Lab

Spokojní s hodinami popového spevu?

Ďakujem, moji milí žiaci a žiačky, za Vaše názory na hodiny popového spevu

Herec, spevák a moderátor

Alenku Vám odporúčam navštíviť, vyskúšať si minimálne jednu hodinu spevu. Práve u nej som totiž pochopil, že jedna vec je spevácka technika a druhá vec, ktorou ma ovplyvnila je myšlienka „Objav to dieťa v sebe.“ Tú používam dodnes úplne všade, či už pri herectve, speve i moderovaní. Jej vedenie mi veľmi pomohlo.

Herečka, moderátorka a speváčka

Hrdo sa hlásim k žiakom Aleny Čermákovej, je to skvelá hlasová pedagogička, pomôže Vám interpretačne, technicky, výrazovo a aj psychicky. Pomôže Vám zvládnuť a prekonať trému, prekonať stres. Ja som sa vďaka nej dostala na dosky, ktoré znamenajú svet, do muzikálov. Dodnes keď spievam myslím na to, čo všetko ma naučila a veľmi rada sa k nej vrátim. Je to aj skvelá interpretka ale aj fantastický človek.

Speváčka

Chcem Alenke poďakovať za to všetko, čo ma naučila, pretože jej prístup je nielen profesionálny, ale najmä priateľský. Hodiny s ňou boli veľmi zaujímavé a vždy som sa niečo nové naučila. Ďakujem jej za všetky základy, ktoré mi dala, uľahčili mi moju profesiu. Vedieť spievať, nájsť ten správny tón a správne ho položiť. Ďakujem Alenka a prajem Ti veľa spokojných žiakov.

"Talent umelca sa v podstate prejavuje v jeho schopnosti odhaľovať svoje chyby a učiť sa ich chápať, a zvlášť v jeho odvahe uznávať, že tu sú."

— Enrico Caruso (operný spevák)