Alena Čermáková

Spokojní s hodinami popového spevu?

Ďakujem, moji milí žiaci a žiačky, za Vaše názory na hodiny popového spevu

juraj bača

Herec, spevák a moderátor

Alenku Vám odporúčam navštíviť, vyskúšať si minimálne jednu hodinu spevu. Práve u nej som totiž pochopil, že jedna vec je spevácka technika a druhá vec, ktorou ma ovplyvnila je myšlienka „Objav to dieťa v sebe.“ Tú používam dodnes úplne všade, či už pri herectve, speve i moderovaní. Jej vedenie mi veľmi pomohlo.

Herečka, moderátorka a speváčka

Hrdo sa hlásim k žiakom Aleny Čermákovej, je to skvelá hlasová pedagogička, pomôže Vám interpretačne, technicky, výrazovo a aj psychicky. Pomôže Vám zvládnuť a prekonať trému, prekonať stres. Ja som sa vďaka nej dostala na dosky, ktoré znamenajú svet, do muzikálov. Dodnes keď spievam myslím na to, čo všetko ma naučila a veľmi rada sa k nej vrátim. Je to aj skvelá interpretka ale aj fantastický človek.

Speváčka

Chcem Alenke poďakovať za to všetko, čo ma naučila, pretože jej prístup je nielen profesionálny, ale najmä priateľský. Hodiny s ňou boli veľmi zaujímavé a vždy som sa niečo nové naučila. Ďakujem jej za všetky základy, ktoré mi dala, uľahčili mi moju profesiu. Vedieť spievať, nájsť ten správny tón a správne ho položiť. Ďakujem Alenka a prajem Ti veľa spokojných žiakov.

Speváčka a herečka

Jednou z mojich prvých učiteľov spevu bola pani Alenka. Sprevádzala ma práve súťažou Hlas Česko Slovenska, kde som prvýkrát v živote spievala so živou kapelou, pred celým Česko Slovenskom a bola to pre mňa v podstate prvá reálna skúsenosť so spievaním. Pani Alenka mi dala najmä pocit sebadôvery, povedala mi neboj sa vždy sme sa perfektne pripravili. Šla som na javisko s iným pocitom ako keby som ju nemala a samozrejme naučila ma aj veľa k technike, ako používať plný hlas, ako robiť prechody medzi hlavovým tónom a plným registrom. Je veľmi milý človek a každému ju odporúčam. Ak sa chcete učiť spievať choďte niekomu kto je dobrý – pani Alenka je super!

Speváčka a herečka

Mám to šťastie, že som jej žiačkou. Vyrastala som pod jej rukami vďaka čomu dnes môžem stáť na javisku, na doskách divadla, na veľkých pódiách s kapelou, môžem hrať v krásnych predstaveniach. Takže jej práca je dnes vidieť a naozaj z nej čerpám. Ťažko opísať pár vetami čo mi jej hodiny dali, ťažko to nejako špecifikovať pretože každý študent si od pedagóga odnesie čo v dané obdobie potrebuje. Ja by som Alenku prirovnala k takým mojim pevným a kvalitným koreňom, vďaka ktorým môj hlas funguje, stojí, dokáže vydržať všetky možné búrky a skrášľuje tento svet. Vďačím jej ako pedagogičke i mentorke, je súčasťou môjho života. Ak hľadáte nielen pedagóga ale aj človeka s dobrým srdcom tak jednoznačne Alenka je ten pravý človek, ku ktorému chcete chodiť na hodiny spevu. 

Spokojní s workshopmi?

Ďakujem absolventi mojich Workshopov za Vaše názory

referencia workshop - martin pogadl

Martin Pogádl

Študent právnickej fakulty v Trnave

Hlasový tréning, ktorý som u pani Aleny Čermákovej absolvoval, bol pre mňa jedným z najpovzbudzujúcejších zážitkov za dlhú dobu. Vďaka nemu som sa naučil ako pracovať so svojou rečou, ako ju spomaliť a zvýrazniť svoj hlas, ako lepšie artikulovať, ale najmä som sa naučil veriť pri svojom prejave sebe a svojim schopnostiam. Koučing je psychologický, snaží sa vás pochopiť, spoznať vašu osobnosť a aj na základe toho zlepšiť váš prejav. Hoci sme na tréningu boli viacerí, vďaka individuálnemu prístupu a skutočnému záujmu o každého účastníka som si pripadal ako na individuálnom stretnutí. Opätovne ďakujem za tento zážitok, za povzbudenie, a za zručnosti, ktoré využívam a budem využívať vo svojom prejave aj naďalej.

2

Enara Könözsyová

Študentka právnickej fakulty v Trnave

Hlasový tréning od pani Aleny Čermákovej hodnotím ako veľmi prínosný a príjemný. Vidieť, že je profesionálka a záleží jej na tom, aby každému svojmu študentovi pomohla dosiahnuť jeho potenciál. Aj napriek tomu, že to nebol súkromný tréning, ale tréning v skupine, sa pani Čermákovej podarilo zachovať osobitý prístup a každému z nás sa trpezlivo venovala, až kým sme sa v danom cvičení nezlepšili. Vďaka cvičeniam som sa naučila lepšie pracovať s dychom a hlasom počas prejavu. Dokonca sa počas prejavu cítim sebavedomejšie a viem na čo si mám dávať pozor. Cvičenia, ktoré nám ukázala robím aj doma, vždy keď sa nájde nejaká príležitosť. Určite by som absolvovanie takéhoto tréningu každému odporučila.